Skrzyniopalety plastikowe – podstawowe informacje
Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego są współcześnie bardzo popularnym i jednocześnie komfortowym rozwiązaniem. Skrzyniopalety plastikowe świetnie nadają się do transportowania i przechowywania owoców. Nic więc dziwnego, iż sadownicy odchodzą od zwykłych, tradycyjnych skrzynek i swoje zbiory przechowują w skrzyniopaletach wykonanych z tworzywa sztucznego.
Skrzyniopalety drewniane czy plastikowe ?
Najprostszym przykładem skrzyniopalet są te drewniane, które bardzo często wykorzystują producenci owoców i warzyw do ich przechowywania i transportowania. Są to pojemniki, które można kupić tanio. Niestety w porównaniu ze skrzyniopaletami z tworzywa sztucznego są dużo mniej wytrzymałe i podatne na niekorzystne warunki atmosferyczne. W związku z tym, iż pojawienie się pleśni na deskach może skutkować zepsuciem się partii towaru, duża liczba producentów owoców i warzyw inwestuje w skrzyniopalety plastikowe, które są trwałe, odporne na wilgoć i słońce oraz można je łatwo i szybko umyć. Te zalety skrzyniopalet sprawiają, że z roku na rok zyskują one na popularności i wypierają z rynku tradycyjne skrzyniopalety drewniane. Bardzo ważne jest także to, iż producenci skrzyniopalet tak wykonują swoje produkty, by można je było ustawiać pionowo. Dzięki temu nawet na ograniczonej powierzchni magazynowej można przechowywać naprawdę dużo towaru. Producent skrzyniopalet to osoba, która stawia na jakość produktu i kupując plastikową skrzyniopaletę można mieć pewność jej dobrej jakości i wytrzymałości. Taka inwestycja zwróci się bardzo szybko, gdyż Skrzyniopalety z tworzywa sztucznego mogą być wykorzystywane przez kilka lub nawet kilkanaście lat.
Charakterystyka skrzyniopalety plastikowej
Skrzyniopaleta wykonana jest z polietylenu lub polipropylenu, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymała. Osoba inwestująca w takie rozwiązanie do swojego magazynu może użytkować je nawet do 20 lat. Są one bowiem odporne na warunki atmosferyczne i co ważne, są bardzo łatwe w czyszczeniu. Używając skrzyniopalet wykonanych z tworzywa sztucznego można uniknąć chorób, które często zdarzają się w magazynach i przechowalniach stosujących skrzynie drewniane. Niestety za ten komfort należy na początku zapłacić stosunkowo dużo. Ceny skrzyniopalet plastikowych wahają się bowiem w granicach 400 zł. Za tę cenę można kupić 4-5 skrzynek drewnianych.
Decyzja odnośnie sposobu przechowywania zbiorów w magazynach zależy od inwestora i producenta. Należy przeanalizować wszelkie zalety i wady skrzyniopalet plastikowych oraz drewnianych i wybrać najlepszą opcję na swojego przedsiębiorstwa.