Czym charakteryzują się najlepsze rozwiązanie dla firmy, która potrzebuje prostego w obsłudze systemu dla transportu? Czy są na rynku oprogramowania pozwalające na całkowite zautomatyzowanie procesu obsługi transportu i spedycji?
Kompleksowość oprogramowania dla transportu
Praktyczny system dla transportu to oprogramowanie, które powinno oferować pełny zakres funkcji niezbędnych do obsługi przewozów i spedycji towarów. Wśród możliwości systemu niezbędne jest zarządzanie zleceniami przewozowymi, planowanie tras przejazdu, monitorowanie pojazdów, ciągłe zarządzanie dokumentami przewozowymi, obsługa programu do fakturowania, zarządzanie podległą flotą. Niezwykle istotne jest to, aby oprogramowanie miało możliwość objęcia całego procesu operacyjnego i dostarczało przewoźnikowi i spedytorowi wszystkich niezbędnych narzędzi.
Automatyzacja jest koniecznością
W obecnym czasie prześcigania się na rynku, dobrze zaprogramowany System dla transportu powinien umożliwiać maksymalną automatyzację wielu procesów, tak aby zmniejszyć i zminimalizować nakład pracy manualnej. Automatyzacja systemów operacyjnych w transporcie i spedycji ma za zadanie zwiększyć możliwości przerobowe firm zajmujących się transportem. Ręczne tworzenie dokumentów, księgowanie, przypisywanie zleceń do pojazdów lub kierowców, telefoniczne powiadomienia klientów o etapie realizacji transportu, przechodzą do lamusa. Automatyzacja jest naturalnym krokiem w rozwoju tej gałęzi gospodarki tym bardziej że Polska jest europejskim liderem w branży. Przy okazji automatyzacja i sprawnie działający system transportu eliminuje błędy ludzkie, a tym samym zmniejsza ryzyko konfliktów na płaszczyźnie zleceniodawca-przewoźnik.
Prosta obsługa systemu
Prazy całej swojej kompleksowości i złożoności system dla transportu powinien być łatwy w obsłudze oraz posiadać intuicyjny panel użytkownika. Dobrze skrojony program jest przystępny dla pracowników, łatwo mogą nauczyć się z niego korzystać. Zaletą prostych w obsłudze systemów jest to, że nie wymagają one przestojów koniecznych do wdrożenia oprogramowania, a jednocześnie odpada potrzeba długotrwałego szkolenia pracowników. Na koniec warto podkreślić, że większość nowoczesnych programów spedycyjnych jest kompatybilna z najpopularniejszymi giełdami towarowymi i przewozowymi.