Patrząc na swoją działkę, marzysz o stworzeniu przytulnego gniazdka dla całej rodziny? A może podchodzisz do tego przedsięwzięcia z typowo inwestycyjnego punktu widzenia? Niezależnie od powodu snucia planów o budowie domu, koniecznie weź pod uwagę realizację tego zadania w technologii prefabrykowanej.
Na czym dokładnie to polega? Czym charakteryzują się takie obiekty? Odpowiedź znajdziesz poniżej.
Domy prefabrykowane od WOLF Haus – jak powstają?
Jeśli do tej pory Twoje wyobrażenia o budowie domu obejmowały przede wszystkim prace, które przez wiele miesięcy prowadzi się w terenie, to trzeba jasno zaznaczyć: w przypadku prefabrykacji to tak nie wygląda. Po zatwierdzeniu projektu i załatwieniu niezbędnych formalności, główne roboty ruszają w parku maszynowym. To właśnie tam, z precyzją co do milimetra, tworzone są najważniejsze części konstrukcyjne obiektu. Maszyny naszpikowane nowoczesnymi technologiami budują je ze specjalnie przygotowanego drewna, importowanego z niemieckich fabryk. Tam są starannie komorowo suszone, czterostronnie strugane oraz fazowane.
Dopiero po zakończeniu tego rodzaju prac (a trwa to zwykle około trzy miesiące) budowa jest kontynuowana na działce. Gotowe elementy szkieletu budynku są więc pakowane na ciężarówki i przewożone w teren, a następnie przytwierdzane do wylanej wcześniej płyty fundamentowej i zespajane ze sobą. W ten sposób powstaje stabilna i trwała konstrukcja. Same prace montażowe zajmują zaledwie kilka dni. Potem trzeba jeszcze zadbać o szereg instalacji. Dlatego licząc od rozpoczęcia montażu, stan deweloperski da się uzyskać po kolejnych około trzech miesiącach.
Planujesz budowę domu prefabrykowanego? Postaw na WOLF Haus!
Jeśli planujesz realizację inwestycji w technologii prefabrykowanej, koniecznie zapoznaj się z ofertą WOLF Haus. To niemiecko-austriacka firma, która stawianiem wysokiej jakości budynków zajmuje się już od 50 lat. Wykorzystuje przy tym autorskie, opatentowane rozwiązania.
Budowane przez to przedsiębiorstwo domy prefabrykowane są energooszczędne, bezpieczne, wytrzymałe i ekologiczne. Charakteryzują się świetnymi parametrami termicznymi i dobrą wentylacją. Dzięki temu w tego typu obiektach komfortowo można przebywać o każdej porze roku. Wilgotność drewnianych belek, wykorzystywanych do budowy najważniejszych części konstrukcyjnych, nie przekracza 14 procent. I chociaż mają one niski ciężar własny, to charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz elastycznością.
To oczywiście tylko przykładowe cechy obiektów prefabrykowanych. Zalet takich budowli jest znacznie więcej. Jeśli chcesz się zapoznać z bardziej szczegółową dawką wiedzy na ten temat, to koniecznie zajrzyj na stronę https://wolfhaus.pl/.