Czasem pozornie proste i oczywiste marzenia są niezwykle trudne do spełnienia. Tak też jest w przypadku starania się o dziecko. Na drodze do szczęścia pary starającej się o potomstwo może stać wiele przeciwności, z istnienia których, do tej pory, oboje nie zdawali sobie sprawy. Gdy tego typu problemy trwają kilkanaście miesięcy lub kilka lat, niezbędne może okazać się zapłodnienie metodą in vitro, które dziś można wykonać w kilku specjalistycznych klinikach w Warszawie.
Wskazania do zabiegu in vitro
O problemach z zajściem w ciążę, określanych jako niepłodność mówi się, gdy para regularnie współżyjąc, stara się o dziecko od ponad roku. Po takim czasie warto wybrać się na konsultację do specjalisty, gdzie przeprowadzony zostanie wywiad medyczny i zlecone badania – niezbędne do dalszej diagnozy. W najtrudniejszych przypadkach, gdzie mniej zaawansowane metody nie przynoszą oczekiwanego rezultatu, warto wziąć pod uwagę zapłodnienie metodą in vitro w profesjonalnej warszawskiej klinice. Metoda ta jest najbardziej zaawansowanym sposobem zapłodnienia – https://www.warszawa.klinikabocian.pl/oferta/in-vitro/, jest także niezależna od przyczyny istniejących problemów. Wskazaniami do wykonanie tego rodzaju zabiegu są:
- endometrioza,
- zaburzenia hormonalne,
- niedrożność jajowodów oraz ich usunięcie w wyniku zabiegu,
- niska jakość nasienia partnera,
- zaburzenia pracy jajników.
Przebieg zapłodnienia metodą in vitro w klinice w Warszawie
Pierwszy zabieg in vitro zakończony narodzinami dziecka wykonano w 1977 w Anglii. W Polsce pierwszy tego typu zabieg miał miejsce dziesięć lat później. Od tego czasu metoda ta jest ciągle badana i unowocześniana, aby mogła być ratunkiem dla jak największej ilości bezdzietnych par. Zapłodnienie in vitro wykonywane w klinice w Warszawie składa się z etapów, takich jak: stymulacja jajników, punkcja (pobranie) komórek jajowych, połączenie komórek w warunkach laboratoryjnych, przeniesienie zapłodnionych komórek jajowych do macicy. Na każdym etapie niezbędne są także wizyty kontrolne i badania, których wyniki świadczą o obecnym stanie zdrowia i postępach w leczeniu. Te 4 najważniejsze fazy trwają łącznie ok. 4 tygodni, czas ten jednak zależy od indywidualnych cech organizmów każdej pary. W przypadku niepowadzenia pierwszego zabiegu, można go powtórzyć, jednak należy pamiętać, aby nie przeciążać organizmu, dla którego taka ingerencja to też ogromne wyzwanie.
Organizm dorosłego człowieka może czasami sprawiać wiele problemów. Narażamy go jednak na szkodliwe działanie wielu czynników i na szybkie tempo życia, przez co nie zawsze jest on w stanie sam stanąć na wysokości zadania. Nie znaczy to jednak, że należy porzucić plany związane z powiększeniem rodziny. Warto natomiast odpowiednio przygotować się do tej nowej roli i zdecydować się na pomoc specjalistów, gdy sami nie będziemy umieli znaleźć przyczyny swoich problemów zdrowotnych oraz sposobów na ich rozwiązanie.