Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej firm specjalizujących się w produkcji przemysłowej. Produkcja towarów na dużą skalę wiąże się niejednokrotnie z koniecznością dopasowania wyposażenia hali do potrzeb produkcji. Dodatkowo każdy właściciel dużego przedsiębiorstwa produkcyjnego musi zadbać o odpowiednie bezpieczeństwo na hali.
Gdy zabraknie prądu
Często zdarza się, że na skutek awarii następuje przerwa w dostawie energii elektrycznej. Wówczas konieczne jest wykorzystanie specjalnego oświetlenia awaryjnego. Wówczas lampy awaryjne umożliwiają bezpieczne opuszczenie pomieszczenia.
Awaryjne lampy są niezbędne podczas tworzenia bezpiecznej drogi ewakuacyjnej. To właśnie one zapewniają odpowiednie doświetlenie pomieszczeń, umożliwiając tym samym bezpieczne opuszczenie budynku.
Zastosowanie lamp awaryjnych
Zgodnie z panującymi przepisami lampy awaryjne muszą być stosowane, w których pomieszczeniach powierzchnia przekracza 1000 m2. W zależności od struktury budynku lampy awaryjne powinny oświetlać między innymi schody czy zmiany kierunku w drodze ewakuacyjnej.
Dodatkowo lampy ewakuacyjne muszą oświetlać punkty zbiórek oraz drzwi wyjściowe. Zagęszczenie lamp powinno być dopasowane do kształtu i szerokości budynku. Dobrej jakości lampy awaryjne umieszczone w odpowiednim miejscu są w stanie oświetlać obszar nawet do 11 metrów.
Jak wybrać dobrej jakości lampy?
Na rynku znaleźć można różne oferty oświetlenia ewakuacyjnego. Oświetlenie takie niezbędne jest w obiektach publicznych oraz przemysłowych. Wielu właścicieli firm produkcyjnych decyduje się na inwestycje w ledowe oświetlenie awaryjne.
Światło LED zyskuje w ostatnich latach dużą popularność. Wiąże się to nie tylko z dużą wytrzymałością wiązek ledowych, ale i dużą energooszczędnością. Producenci lamp awaryjnych LED deklarują, że zużycie energii elektrycznej jest znacząco mniejsze względem tradycyjnych odpowiedników. Nic więc dziwnego w tym, że Lampy awaryjne ledowe są coraz chętniej wybierane przez właścicieli firm produkcyjnych.
W przypadku firm produkcyjnych posiadanie awaryjnego oświetlenia jest wręcz obowiązkiem. Źródło zasilania oświetlenia awaryjnego powinno pochodzić z niezależnego źródła energii. Wówczas w przypadku braku prądu możliwa jest normalna praca lub bezpieczne opuszczenie zakładu.